Itır ÇALIK

Üye No: 596Üyelik Tarihi: 21/09/2015

Otobiyografi

Hayatını fotoğrafla şekillendiren biriyim. Bir yere baktığımda orda olandan farklı bir şey görüyor, içerisinde bir anlam, kendimden bir parça buluyorum veya sadece bende güzel duygular ortaya çıkarıyor.  Bunları anlatmak için fotoğrafı bir araç olarak kullanıyorum.

2010 yılında AFAD (Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği) 117. Dönem Temel Eğitimi aldıktan sonra 2014 yılında İleri Teknik Eğitiminin sonunda "Sessizlik" adındaki sergiye katılarak derneğe üye oldum.

Çukurova Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünde okuduğum sırada, birer dönem Erasmus programına katılıp 2016 ve 2017 yıllarında Polonya'da eğitim aldım. Bu sırada bolca seyahat etme ve fotoğraf çekme fırsatı buldum. 2018 yılında İbrahim Şan Yödek hocamız'ın küratörlüğünü yaptığı "Kent ve Yaşam" sergisine katıldım. 2019 da mezun olduktan sonra, AFAD bünyesinde Yusuf Öcel hocamızın açtığı "Düşün Sanat Uygulama" atölyesine katıldım. Atölyeyi "Düş, Zaman, Yol" isimli bir sergiye katılarak tamamladım. Bu sırada hemen hemen her sene ''8 Mart Dünya Kadınlar Günü'' sergilerine katılım sağladım.

Freelance olarak Mimari çekimler, Nişan çekimleri, Dış çekimler ve Mezuniyet çekimleri yaptım. Şu an ADASAN firmasında Endüstriyel Fotoğrafçı olarak çalışmaktayım, freelance olarak da Flames adlı butik bir sayfanın ürün çekimlerini yapmaktayım. Ayrıca AFAD bünyesinde Ertuğrul Ay hocamızın açtığı "Foto-Grafi" atölyesine devam etmekteyim.

Işığı takip ederek fotoğrafla tanıştım ve ışığın yolundan gitmeye devam edeceğim.

Detaylı bilgi ve iletişim için...

https://itircalik.com

sayfamı ziyaret edebilirsiniz.


Portfolyo