22. Altın Kamera Fotoğraf Yarışması, ödülleri sahiplerini buldu

ALTIN KAMERA FOTOĞRAF YARIŞMASI

ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 

Kısa adı AFAD olan ‘Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği’nin 1990 yılından bu yana, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu adına yürüttüğü, Türkiye’de “Fotoğrafın Oskarı” olarak bilinen 22. Altın Kamera Fotoğraf Yarışması, ödülleri 7 Ocak 2017 Cumartesi günü Saat 18.30 Afad Dernek Merkezinde yapılan törenle sahiplerini buldu.

Seçici kurulun değerlendirmesi sonucu, üçlü kombinasyondan oluşan 14 katılımcının çalışması başarılı bulunduğu yarışmaya ülke genelinde 130 Fotoğraf Sanatı Derneğinden, 75 fotoğraf Sanatçısı, Siyah Beyaz, Renkli ve Deneysel bölümlerde toplam 339 fotoğrafla katıldı. Yarışmanın jüri üyeliğini Özer Kanburoğlu, Selman Vefa Yıldırım ve Coşar Kulaksız yaptı. Yarışmanın sekreterliğini Emre Yengel ve TFSF temsilciliğini ise Tahsin Sezer yürüttü.

Ödül sıralaması olmayan, yalnızca başarı dalında ödül verilen yarışmanın, Siyah Beyaz baskı dalında; Fikrîye Er, Nesrin Ateş, Raziye Köksal Kartal, Tuncay Doğruluk ve Veli İşisağ başarılı bulundu. Renkli Baskı dalında ise; Ali Aslan, Fikrîye Er, Hakan Kızmaz, Raziye Köksal Kartal ve Tuncay Doğruluk, Kreatif (Yaratıcı) dalda ise, Raziye Köksal Kartal, Sıdıka Akbulut, Soner Bakır ve Tuğran Yüce başarı ödüllerini aldılar.