A.BEYHAN ÖZDEMİR “34 ÜLKE 34 FOTOĞRAF” FOTOĞRAF SERGİSİ

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Öğretim Üyesi ve İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği (İFOD) üyesi Yrd.Doç.Dr. A.Beyhan Özdemir’in “34 Ülke 34 Fotoğraf” başlıklı Fotoğraf Sergisi 25 Şubat 2017 tarihinde Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği (AFAD) Kasım Gülek Sanat Galerisi’nde açılıyor.

A.Beyhan Özdemir’in 2002 yılından bu yana fotoğraf çekimleri yapmak üzere gittiği 34 ülkenin renklerini yansıtan fotoğraflar, doğudan batıya farklı kültür ve coğrafyalarda yaşayan insanların günlük yaşamından kesitler sunuyor. Özellikle Uzak Asya’nın çok renkli ve kendine özgü ritüellerinin yaşandığı Tayland, Kamboçya, Malezya, Filipinler, Çin gibi ülkelerde gülümseyen insanların gizli hüzünlerini, Arnavutluk, Makedonya, Kosova, Bosna-Hersek gibi Balkan ülkelerinde tarih boyunca yaşanan acılarının izlerini takip ettiği fotoğraflar ön plana çıkıyor.

Toplam 34 adet 60x90 cm. renkli fotoğraflardan oluşan “34 Ülke 34 Fotoğraf” başlıklı sergi,  25 Şubat 2017tarihinden itibaren Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği (AFAD) Kasım Gülek Sanat Galerisi’nde fotoğrafseverlerin izlenimine açık olacak.